Головна » Здоров'я » Молочниця » Все про хворобу кандидоз язика
все о таком заболевании как кандидоз языка

Все про хворобу кандидоз язика

Дуже часто наліт молочниці може з’явитися на слизових: в ротовій порожнині, а також статевих органах або навіть в травному тракті. Важливо, що грибки, які знаходяться в нормальному стані, не заподіють шкоди, але як тільки вони перейдуть до активного розмноження, вони можуть вразити організм. В якості ускладнення кандидозу порожнини рота може проявитися молочниця язика.

У кого виявляється кандидоз язика і чому?

Найчастіше молочниця язика може виникати у маленьких дітей і літніх людей. Кандидоз у дитини може з’явитися з-за штучного вигодовування. Нерідко молочниця виникає у людей похилого віку по причині слабкого імунітету, а також внаслідок хронічних захворювань. Часто, при лікуванні цих самих проблем антибіотиками і виникає кандидоз язика.

Симптоми молочниці на язиці

Симптоми кандидозу схожі з ураженням горла:

  • В цей час, пацієнт може побачити ранки і виразки.
  • Після ранок починають з’являтися білі бульбашки або ж плівочки, розміри яких збільшуються.
  • Плівки, які покривають рани, нагадують молочні згустки.
  • У разі, якщо зірвати плівку, рана почне кровоточити.

Молочниця на язиці призводить до погіршення самопочуття, приміром, може підвищитися температура або відбувається запалення лімфовузлів. Якщо почати терапію відразу, то можна уникнути грибкового ураження великих ділянок язика.

Кандидоз язика: як лікувати?

Молочниця язика лікується досить швидко за допомогою препаратів, які в найкоротші строки можуть вилікувати організм від грибкової хвороби.

  1. При лікуванні маленької дитини, слід зробити содовий розчин, у співвідношенні: 1 стакан води на 1 ложечку соди. Коли розчин буде готовий, необхідно протерти ним ретельно язик. Основна мета лікування — не дати поширитися грибку. Якщо в порожнині рота не буде знаходитися велика кількість молочних продуктів, кандидоз пройде швидко.
  2. Для того щоб вилікувати хворобу у літньої людини, слід застосовувати протигрибкові засоби. Ефективно молочницю можна вилікувати за допомогою флуконазолу. Для того, щоб обробляти порожнину рота, її полощуть розчином бури і гліцерину.
  3. Ще одним хорошим засобом для дорослих є розчин прокипяченой води з соком часнику і цибулі.
  4. Лікування кандидозу язика можна проводити з допомогою марганцівки і фурациліну.
  5. Також можна застосовувати настій ромашки, календули або ж проводити лікування медом.

Пацієнта, який вражений кандидозом язика, знає як лікувати тільки лікар, тому всі операції по усуненню хвороби варто проробляти під його наглядом.

Профілактика захворювання

Для того щоб запобігти появі кандидозу у маленької дитини, слід ретельно обробляти посуд, постіль і одяг. Посуд для дитини постійно слід кип’ятити, а білизну добре випрати, просушити і розгладити. Також, потрібно кожен день спостерігати за станом порожнини рота і при перших же симптомах хвороби обробляти порожнину содовим розчином.

Літнім людям слід дотримувати правила гігієни і у випадку, якщо знадобиться лікування антибактеріальними препаратами, слід підкріпити їх протигрибковими засобами.

Слід знати про те, що якщо помітні перші прояви молочниці на язиці — лікування потрібно починати відразу ж. Якщо не потурбується на ранній стадії, хвороба може перейти на травний тракт і терапія буде набагато серйознішою і довшою.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*