Головна » Здоров'я » Молочниця » Симптоми молочниці при вагітності
Симптомы молочницы при беременности

Симптоми молочниці при вагітності

Кандидоз у вагітних є частою хворобою та її діагностують у два рази частіше, ніж у жінок, які не вагітні. Якщо вірити статистиці, їм хворіють 40% майбутніх мам. В одному випадку, хвороба проявляється через вагітність, а в інших випадках, виношування малюка буде причиною для загострення захворювання.

При цьому кандидоз у вагітних не завжди буде з яскравими симптомами. Жінка може навіть не скаржитися на якісь симптоми, а в її піхвовому мазку вже будуть колони грибів кандида. Часто безсимптомний період може змінюватися яскравим вираженням клінічних ознак. Це відбувається під час всієї вагітності і навіть після того, як проведено курс терапії, що є відмінною особливістю хвороби при вагітності.

До тих пір, поки гриби не активні, у жінки немає скарг, але в момент загострення хвороби у вагітних, прояви стають більш явними:

  • Свербіж і печіння в піхві. Це прояв турбує жінку протягом усього терміну і дані симптоми можуть посилюватися, якщо носити відверту білизну, особливо з ненатуральних тканин. Також, це може відбуватися при сечовипусканні або статевих контактах.
  • Почервоніння і набряклість слизової оболонки. Навіть простий огляд у гінеколога може показати дану ознаку. А якщо обстежити слизову піхви за допомогою способів діагностики, приміром, колькоскопії, то можна побачити запальний процес.
  • У жінки з’являються виділення. Зазвичай, вони густі і невеликі, з характерним кислим запахом. Ці виділення, в основному, сирної консистенції, але іноді можуть нагадувати пластівці.
  • Підвищена чутливість статевих органів і дискомфорт.

Симптоми молочниці при вагітності не завжди будуть проявлятися всі разом. Іноді симптоми можуть обмежуватися тільки сірнистими виділеннями, які і стають основною ознакою кандидозу.

Загальний стан жіночого організму при даній хворобі не погіршується. Молочниця в цілому, не може представляти загрозу для пологів. Але навіть, якщо молочниця у вагітних жінок симптоми яскраві не проявляє, її не можна запускати. При молочниці існує великий ризик зараження дитини, як у момент, коли плід знаходиться в утробі матері, так і при пологах.

Як полегшити симптоми молочниці при вагітності

Якщо у дівчини виникла молочниця при вагітності, її симптоми будуть неприємними для майбутньої матері. Для того щоб полегшити перебіг хвороби, слід дотримуватися кількох правил:

  • Намагатися не приймати ванни з гарячою водою.
  • Обмежити походи в сауну.
  • Підмиватися теплою водою і бажано з використанням дитячого мила.
  • Стежити за своїм раціоном харчування і не вживати продукти з високим вмістом цукру.
  • Обмежити вживання хлібобулочних виробів.

Появи перших ознак вагітності при молочниці повинно дати поштовх до походу до лікаря.

Гінеколог повинен провести огляд та у разі виявлення хвороби, прописати курс лікування. Якщо не почати лікування, ступінь симптомів буде збільшуватися, що стане проблемою для жінки і може нести загрозу для дитини.

При перших же проявах молочниці, необхідно скласти комплексний аналіз, для того, щоб виявити стадію, на якій знаходиться хвороба, і призначити ефективне лікування. Таким чином, майбутня мама не тільки захистить себе від ускладнень, але і не допустить загрози життю для свого малюка.

Молочниця при вагітності – хвороба не небезпечна, у разі, якщо її почати лікування негайно і під наглядом фахівця.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*