Головна » Здоров'я » Правда та міфи про сколіоз: коли потрібно лікувати
сколіоз

Правда та міфи про сколіоз: коли потрібно лікувати

Назву цього захворювання чула кожна людина бодай раз у житті. Подібний діагноз дуже полюбляли ставити школярам у СРСР під час недолугих медичних оглядів. Між тим, згідно зі статистичними даними, в усьому світі істинний сколіоз розвивається всього у 2–3% людей. Які насправді ознаки даного захворювання, які бувають види сколіозу і — найголовніше! — коли його необхідно лікувати, скаже лише фахівець.

За консультацією варто звернутися не до звичайної лікарні, а до спеціалізованого закладу — Інституту вертебрології та реабілітації в Києві. Фахівці IVR успішно лікують викривлення хребта за індивідуальними програмами консервативного та хірургічного лікування. Дізнатися більше про причини захворювання, симптоми, методи лікування тощо можна за посиланням https://ivr.ua/ua/skolioz/.

Варто знати, що терміном «сколіоз» нерідко називають інші патології хребта з викривленням. Це кіфоз, лордоз та сколіотична постава. Саме останню діагностують кожному четвертому школяреві. Але батькам не варто панікувати: на відміну від істинного сколіозу, сколіотична постава доволі легко коригується. Вона не спричиняє структурних змін, характерних для сколіозу.

Причини викривлення хребта

У більшості випадків лікар не може визначити причину виникнення даної проблеми. Сколіоз хребта у 80% випадків є ідіопатичною хворобою, тобто захворюванням без очевидних причин. У 20% випадків сколіоз розвивається через:

 • вроджені вади хребта;
 • травми спини;
 • захворювання нервово-м’язової системи;
 • порушення обміну речовин в організмі;
 • патології сполучних тканин.

Варто також знати, що подібна деформація може виникнути через такі фактори ризику:

 • спадковість;
 • порушення гормонального балансу;
 • слабкі м’язи спини, низька фізична активність;
 • професійні заняття спортом;
 • нерівномірні (асиметричні) навантаження на хребет.

Цікавий факт: сколіоз найчастіше розвивається у школярів середніх класів. Що характерно, більшість хворих — дівчатка. За локалізацією виділяють шийно-грудні, грудні, грудо-поперекові, поперекові, попереково-крижовий сколіози. Вони можуть бути прогресуючими або ж ні.

Види та ознаки сколіозу

Дуже важливим є те, що самостійно виявити симптоми на початку практично неможливо. Протягом шкільного віку варто регулярно приводити дитину до профільного спеціаліста. Також потрібно негайно записатися на консультацію до Інституту вертебрології та реабілітації, якщо візуально стало помітно, що одне плече нижче від іншого, видно асиметрію лопаток або ж викривлення хребта при нахилі. До речі, консультування та лікування доступні не лише для мешканців столиці, а й для громадян зі Львова, Івано-Франківська, інших міст України.

Ступені сколіозу розрізняють за кутом відхилення від стану норми:

 • перший — з кутом викривлення до 10 градусів;
 • другий — до 20 градусів;
 • третій — до 40;
 • четвертий — понад 40.

Як правильно лікувати

Сколіоз 1–2 ступенів успішно лікується за допомогою нехірургічних методів. Останні можуть знадобитися при хворобі 3–4 ступенів, а також при викривленні у декількох площинах.

У IVR застосовують такі методи: корекція методом «короткого важеля», професійний лікувальний масаж, фізіотерапія, лікувальна гімнастика під наглядом фахівців, лікувальні тренування на медичних тренажерах.

Записатися на консультацію до Інституту вертебрології та реабілітації можна на сайті установи або ж за контактними телефонами.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*