Головна » Здоров'я » Молочниця » Молочниця очей: симптоми, лікування, профілактика
Молочница глаз

Молочниця очей: симптоми, лікування, профілактика

Молочниця очей ще не таке буденне захворювання, як молочниця статевих органів, але все одно вважається небезпечною патологією, яка здатна призвести до незворотних наслідків.

При повному ігноруванні симптомів і не лікуванні, хвороба може послужити причиною зниження зору, а в особливих випадках його можна просто втратити. Хоч око від природи має захист – віко, на превеликий жаль, це не вберігає його від зараження інфекційними та іншими паразитарними хворобами.

Що ж таке молочниця очей і як від неї позбутися? Розглянемо більш докладно.

Симптоми захворювання молочниця очей

Кандидоз очей і його симптоми на різних стадіях захворювання у хворих можуть бути змінені. В основному скарги, які озвучують такі пацієнти:

 1. почервоніння в області ока і свербіж;
 2. почервоніння очного яблука;
 3. виділення сліз;
 4. відчуття стороннього тіла в оці;
 5. рясні гнійні виділення;
 6. своєрідний білий наліт, який притаманний молочниці на очному яблуці;
 7. помутніння в оці і почуття плаваючих плям;
 8. порушення гостроти зору.

У запущених випадках відбувається зараження склоподібного тіла і утворення абсцесу, яке потім може привести до повної сліпоти. При виявленні одного з перерахованих симптомів потрібно відразу ж звернутися до лікаря-окуліста для того, щоб проконсультуватися і надалі почати лікування.

Лікування грибкового ураження очей

В силу особливостей поведінки грибка, діагностика і лікування молочниці очей може здійснюватися досить довгий час. Діагностика проводиться методом зовнішнього огляду, з урахуванням скарг і відбіром відповідних мазків, які після дослідження зможуть підтвердити або спростувати поставлений діагноз. Використовуючи посів, визначають наявність або відсутність грибка в організмі людини. Посів беруть з нижнього віка на ураженій ділянці по напрямку до кута ока. Посів береться обов’язково чистим тампоном, і поміщається в спеціальну колбу з вугільним середовищем. Якщо за результатами аналізу грибок не було виявлено, лікар повинен провести обстеження на наявність іншої хвороби.

Для успішного лікування кандидозу очей використовують антімікотікі, вони успішно борються з інфекцією на основі дріжджів.

 • При малій та середній тяжкості зараження допустимо застосування крапель для очей Окомістин. Його виготовляють на основі Мірамістину, цей препарат допомагає боротися з дріжджовою інфекцією. Закапують Окомістин на нижню повіку по одній краплі для дітей, і за дві-три для дорослих.
 • Для більш успішного і швидкого результату застосовують Флуконазол А і 5-Флюороцитозін перорально, у дозі 37,5 мг на 1 кг ваги (через кожні 6 годин.
 • У більш складних випадках застосовують Амфотеріцін В внутрішньовенно, його призначають у розрахунку 0,4-0,6 мг на 1 кг ваги. Курс лікування триває від 8 до 10 тижнів.
 • Протигрибкові мазі використовують приготовані на основі ністатину, кортизолу. У більш важких випадках слід лікуватися за допомогою антибактеріальних препаратів, які приймаються всередину і антибіотиками.
 • Якщо ж захворювання пов’язане з абсцесом, то може застосовуватися хірургічне втручання і прописані лікарем лікарські препарати.

Які профілактичні заходи слід проводити при молочниці очей?

В якості профілактики кандидозу очей для початку, радять стежити за гігієною. Для цього радять використовувати різні рушники для всіх членів сім’ї. Важливо не допускати дотиків брудними руками до поверхні очей. По можливості необхідно уникати спілкування з безпритульними тваринами, а в разі спілкування з різними тваринами необхідно ретельно мити руки.

Серед профілактичних заходів також знаходиться гімнастика для очей, вона допоможе зміцнити очі. Не варто також забувати про загальні заходи профілактики кандидозу, серед яких виділяють і підвищення імунітету, і правильний раціон харчування. Для профілактики кандидозу очей рекомендується вживати в їжу продукти багаті на вітаміни А і В.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*