Заголовки
Молочниця на губах найчастіше з’являється у дітей-немовлят, із-за частих зригувань молочком, для розмноження грибків створюється сприятливе середовище. Дорослим цей діагноз також ставиться і розвивається кандидоз на губах внаслідок неправильного поводження із зубними протезами, із-за наявності карієсу або не щільно прилеглих коронок.
Які симптоми при молочниці на губах?
- Наліт на губах білого кольору.
- Набряк і почервоніння губ (частіше нижньої губи).
- В куточках рота утворюються мікротріщини.
- Можуть з’явитися маленькі виразки на язиці і внутрішній поверхні щік.
- Поява пластинок сірого кольору, які лущаться.
- Облямівка губ стає синюватого відтінку.
- Губи покриваються кіркою.
- На всій поверхні губ спостерігається сухість, болючість, печіння.
З вищевказаних симптомів можна самостійно припустити кандидоз на губах.
Крім зовнішніх змін присутня загальна слабкість організму, пропадає апетит. Білий наліт і рани постійно сверблять, людина їх турбує, а потім і мучиться від болю. Крок за кроком кандидоз з губ перебирається в порожнину рота, горла і якщо в роті є виразки, кровотоком молочниця пошириться на весь організм.
Як вилікувати молочницю губ?
Лікар, до якого треба записатися на прийом – дерматовенеролог, він, провівши огляд, призначить додатковий огляд у гінеколога/уролога і стоматолога. Щоб переконатися в правильності поставленого діагнозу, одного огляду не досить, слід звернутися в лабораторію, де проведуть аналіз мазка з ранки.
Лікується кандидоз губ складніше, якщо він проявляється разом з кандидозом порожнини рота, куточків рота. Часто кандидоз цих ділянок виникає при стоматиті або носінні зубних протезів (якщо не дотримується необхідна гігієна). Якщо такий варіант у вашому випадку можливий, потрібно відвідати ще й пародонтолога.
Етапи лікування:
- Лікування починається з виключення з харчування кондитерських виробів, гострої їжі, спецій, газованих напоїв, куріння. Призначаються ліки місцевого застосування: антимікотичні мазі і креми (Клотримазол, Ністатин). Лікування триває близько 10-14 днів (хоча симптоми можуть зникнути). У комплексі призначають обробку уражених ділянок антисептиком (Хлоргексидин, Мірамістин) перед кожним нанесенням місцевих засобів.
- Для додаткового позитивного результату можна використовувати розчини з травами (ромашка, кора дуба, чайне дерево, календула). Ці трави володіють антисептичними і протизапальними властивостями.
- Для лікування форми кандидозу губ, яка настала внаслідок вагінального кандидозу (у жінок)/урогенітального (у чоловіків), якщо крім губ є ще уражені ділянки або органи, приймайте протигрибкові засоби з антибіотиками (Пімафуцин, Леворин, Флуканазол, Дифлюкан). Курс лікування в цьому випадку триває від 5-ти до 10-ти днів.
- Повноцінне одужання настане швидше, якщо приймати вітаміни (Іммунал, Імунофлазід, екстракт Элеуторококка, ехінацея доктора Тайсса).
Профілактика кандидозу губ
Рецепт досить простий:
— стежити за чистотою рук;
— вмиватися з використанням засобів без косметичних компонентів з нейтральним рівнем Ph;
— дівчатам користуватися якісною індивідуальною губною помадою, в зимовий період використовувати гігієнічну помаду або мазати губи маслом зародків пшениці або альтернативними засобами;
— користуватися індивідуальною зубною щіткою і чистити зуби 2 рази на день;
— регулярно використовувати ополіскувачі для рота і зубну нитку;
— відвідувати зубного лікаря кожні 6 місяців для профілактики розвитку карієсу та інших захворювань, які стають причиною розвитку кандидозу на губах. Не забувайте і про відвідини гінеколога/уролога 2 рази в рік.