Головна » Домашній затишок » Хюґе-ресторани та їх особливості
Хюґе-ресторани та їх особливості

Хюґе-ресторани та їх особливості

Про датський термін «хюґе» написано безліч книг. Стримані та працьовиті скандинави дуже уважно ставляться до домашнього простору. Саме вдома вони можуть відпочити після важкого робочого дня, поспілкуватися з друзями. Скандинавський дизайн використовують в різних куточках планети, адже в ньому можна відчути себе жителем найщасливішої країни світу.

Дизайн інтер’єру в Києві в стилі хюґе – прекрасний варіант для ресторанів та кафе. У таких закладах приємно проводити час із друзями та близькими після роботи та у вихідні.

Створити індивідуальний «проект щастя» зможе лише досвідчений дизайнер. Проте головні принципи стилю замовнику теж необхідно розуміти. Що ж таке це «хюґе»? Які риси стиль має в ресторанному дизайні?

Скандинавський дизайн

 

Що таке хюґе?

Хюґе – це скандинавський термін, що означає усе, що можна пов’язати з комфортом, щастям та спокоєм. Це відчуття місця, де твої близькі. Хюґе – це відчуття тепла від чашки чаю, потріскування дров в каміні, сніг, що падає за вікном. Простіше кажучи, це суто індивідуальне відчуття тихої радості.

У дизайні інтер’єрів стиль хюґе – найбільш затишний та демократичний. І хоча саме відчуття щастя у кожного своє, цей напрямок дизайну має конкретні вимоги та особливості. Вони практично однакові й для апартаментів, і для ресторанів.

У таких ресторанах хочеться посидіти довше, подумати про життя. Затишок спонукає до повільних дружніх бесід, сімейних розмов. Тут завжди приємно провести зимовий сніжний вечір чи осінній похмурий ранок, адже це місце, де завжди тепло та спокійно.

 

Особливості стилю хюґе в ресторанних інтер’єрах

Подібний дизайн прекрасно підходить для ресторанних інтер’єрів, адже створює правильну атмосферу. Вона не просто приваблює гостей ще з вулиці, а й спонукає постійних клієнтів повертатися частіше, а також приводити своїх друзів та близьких.

Головні риси хюґе в ресторанах такі:

 • використання натуральних матеріалів та виробів з переробленої сировини;
 • велика кількість м’якого текстилю;
 • головна кольорова гамма – природна та пастельна;
 • використання для декору керамічних;
 • живі рослини та екологічний декор;
 • вогонь в інтер’єрі – свічки, каміни, ліхтарики.

Цей стиль в інтер’єрах ресторанів – це втілення спокою та безтурботності. У таких закладах люди можуть забути про свої проблеми та зовнішній світ. При тому що може використовуватися велика кількість декору, саме оформлення в результаті доволі лаконічне. Усі речі знаходяться на своїх місцях та виконують свою функцію.

Особливості стилю хюґе

 

Ресторанні меблі

Меблі в ресторанах у стилі хюґе – це яскравий приклад розумного споживання та відповідального ставлення до використання ресурсів. Їх кількість не дуже велика, проте кожна деталь – це ода затишку.

Для кафе в такому стилі варто обирати такі меблі:

 • функціональні та лаконічні стелажі з натуральних матеріалів;
 • м’які, глибокі крісла та стільці, що огортають тіло;
 • полиці для свічок та підсвічників;
 • вінтажні предмети: столи з вигнутими ніжками, дивани з плавними вигинами та підлокітниками, стільці з фігурними спинками;
 • «лялькові» полиці та трюмо з вітражними вставками.

Усі меблі мають приємну гладеньку чи м’яку на дотик фактуру. Вони повністю вписуються в стриману та легку кольорову гаму стилю. Яскраві відтінки теж будуть доречними, але і вони мають бути природними.

Ресторанні меблі

 

Освітлення в ресторанах у стилі хюґе

Освітлення в хюґе-ресторанах – це особлива тема, яка заслуговує цілої окремої книги. В скандинавських країнах сонячного світла не так багато, тому будь-яке джерело світла в таких інтер’єрах – це справжній витвір мистецтва, який ідеально вписується в загальну композицію.

Для створення системи освітлення в ресторані використовують такі вироби:

 • локальні світильники з приглушеним теплим світлом;
 • лампи та торшери з абажурами або вітражами;
 • гірлянди з м’яким світлом;
 • оригінальні люстри в скандинавському стилі.

 

Освітлення в хюґе-ресторанах

Особливе місце в освітленні ресторанних приміщень займає відкритий вогонь. У хюґе часто використовують свічки. Частина з них – це елементи декору, прикрашені розписами та квітами. Інша частина – функціональні свічки, які встановлюють на полиці та столики. Красиві вінтажні підсвічники – дуже актуальний декор. Також часто використовують металеві ліхтарики під свічки.

Також добре, якщо в хюґе-кафе буде камін. Якщо приміщення та габарити дозволяють, будують закритий п’єц або відкритий камін зі справжнім вогнем. Замінити їх можна компактними електричними камінами, які теж можуть створити чудову атмосферу затишку та спокою.

Хюґе – чудове рішення для усіх, хто прагне створити для своїх гостей казкову атмосферу. Такий стиль не просто прикрашає інтер’єри, він кардинально міняє ставлення людей до життя та до щастя.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*