Головна » Чому хрустять пальці на руках
Почему хрустят суставы пальцев на руках

Чому хрустять пальці на руках

Напевно кожен, у кого хрустять суглоби на руках, задавався питанням, чому це відбувається. Також виникає резонне побоювання – а раптом хрускіт є сигналом якої-небудь хвороби і чи можна хрустіти пальцями на руках.

Як правило, хрускіт не є аномалією, але в деяких випадках може знадобитися звернення до лікаря, особливо у разі виникнення хворобливих відчуттів. У цій статті пропонується розглянути природу цього явища, його причини, способи лікування у випадку необхідності і чому не можна хрустіти пальцями на руках.

Природа явища: чому хрустять суглоби пальців рук

Суглоби скріплюють між собою кістки, фаланг пальців. Але коли суглоби розтягуються занадто сильно, у порожнину, що утворилася між фалангами, потрапляє повітря. Порожнину суглоба заповнено синовіальною рідиною, яка служить своєрідною мастилом і перешкоджає стирання кісток. При попаданні повітря в синовіальну рідину утворюється пухирець повітря. Коли суглоб встає на місце, то пухирець з рідини витісняється і лопається. Таким чином і відбувається клацання.

Зробити таке клацання можна частіше всього двома способами:

  1. розтягуванням фаланг пальців – це те чого робити не варто. Якщо виникає питання, що буде якщо хрустіти пальцями на руках, то відповідь одна – робити цього не варто;
  2. згинанням пальців таким чином, щоб кут між сусідніми суглобами став гострим. А потім з силою на них натиснути.

На думку більшості лікарів, хрумтіти пальцями шкідливо, так як це призводить до розхитування суглобів, і треба від такої звички скоріше позбуватися. Але іноді звуки клацання є ознаками деяких захворювань, що вимагає більш детального розгляду.

Чому хрустять суглоби пальців рук?

Провокувати вищезгадане явище можуть:

  • порушення в будові суглобів внаслідок неспівпадання суглобових поверхонь, які при зміні положення видають характерні клацання, а також їх вроджена гіпермобільність;
  • системні захворювання суглобів, що супроводжуються набряком і больовими відчуттями – артрит інфекційний, подагричний або ревматоїдний;
  • бурсит, що представляє собою запалення, що виникає в синовіальній сумці суглобів;
  • тендиніт, або запалення сухожилля, які локалізуються частіше в області його примикання до кістки;
  • травми, найчастіше хронічні, можуть призвести до нестійкості суглобів і, як наслідок, до посттравматичному артрозу;
  • артроз, який представляє собою дегенеративне захворювання міжфалангових суглобів, що розвивається внаслідок порушення живлення і кровообігу хрящової тканини.

Лікування та профілактика хрускоту в суглобах пальців

Щоб уникнути цього явища, слід дотримуватися ряду нескладних правил.

Зокрема, необхідно обмежити навантаження на пальці. Ось чому не можна хрустіти пальцями на руках – це призводить до дуже негативних наслідків.

Велике навантаження пальці відчувають при друкуванні на клавіатурі. Щоб зменшити навантаження, слід сидіти перед монітором з рівною спиною.

Важливу роль відіграє і режим харчування. Необхідно регулярно вживати в їжу насіння – кунжутне, соняшникове, гарбузове, а також горіхи і рослинні масла.

Корисним вважається кістковий бульйон. Важливо також забезпечити організму повноцінний питний режим, так як недолік рідини призводить до зменшення кількості мастила, потрібного в кожному суглобі.

А якщо хвороба вже дала про себе знати, то застосовуються наступні методи:

НПЗП, або нестероїдні протизапальні препарати, представлені в широкому асортименті як у вигляді кремів, мазей і гелів, так і для перорального прийому або внутрішньом’язового введення. Вони мають виражену аналгетичну і протизапальну дію. Бажано робити вибір в користь препаратів нового покоління, так як вони відрізняються щадним впливом на ШКТ. До таких відносяться Німесулід, Мелоксікам, Церекоксіб та інші.

Хондропротектори, що містять у своєму складі глюкозамін або хондроїтинсульфатів, сприяють відновленню пошкодженої хрящової тканини і перешкоджають її подальшому витонченню.

Гомеопатичні препарати, зокрема, Мета Т, Траумель З виробництва компанії Heel, Німеччина, отримали хороші відгуки споживачів.

Прийом вітамінів, бажано в сукупності з препаратами кальцію, підвищить імунітет і підвищить опірність організму.

Фізіотерапія спрямована на зниження больових відчуттів і сприяє регенерації тканин в осередку ураження. Найбільш часто вживаними процедурами є магнітотерапія, грязелікування, лазеротерапія, озокеритові ванни, електрофорез, парафінові аплікації.

Масаж рук принесе безсумнівну користь, але він має проводитися тільки досвідченим фахівцем і в щадному режимі.

Народні рецепти для боротьби з хрускотом у пальцях

Народна медицина пропонує свої рецепти боротьби з хрускотом у пальцях:

  • ванночки з відваром цілющих рослин: шабельника, папороті, кореня живокосту, а також хвойні та соляні;
  • компреси з теплою глиною, медом, бджолиним воском.

У висновок у якості відповіді на запитання, чи шкідливо хрустіти пальцями рук, слід додати, що важливу роль у здоров’ї суглобів рук грають правильно підібрані і регулярні фізичні вправи.

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.Обов'язкові поля помічені *

*